تبلیغات
فتنه نیوز - نقش هاشمی در ورود پسرش به آکسفورد
سایت فتنه نیوز افتتاح شد 

بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 25 اردیبهشت 1390
یک سایت اپوزیسیون در خبری به نقل از یک عضو هیات علمی گروه حقوق دانشگاه آکسفورد ادعا کرد که "شخص آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پیگیر پذیرش فرزند خود در دانشگاه آکسفورد بوده است."


http://up.iranblog.com/images/l18x3le3gecqbj7xr.jpg

به گزارش جهان، این سایت به نقل از موسوی مدعی شد که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی "در محدوده‌ای، هفته‌ای چند بار با دانشگاه آزاد در شهر آکسفورد تماس گرفته و در باره پذیرش فرزندش سوال می‌کرده است." 

وی با بیان اینکه "این مساله را در استشهاد بعدی خود خواهد آورد"، تاکید کرد، پذیرش مهدی هاشمی در دانشگاه آکسفورد برای آقای هاشمی «حیاتی» بوده است. 

این سایت اپوزیسیون پیش از این هم نوشته بود، نفوذ یک خاندان عربی سلطنتی نیز که حامی مالی دانشگاه آکسفورد می باشد در پذیرش مهدی هاشمی تاثیرگذار بوده است. 

آقای شیخ‌الاسلامی از اساتید آکسفورد قسم خورده است که مهدی هاشمی برای گرفتن پذیرش از دانشگاه آکسفورد «کمک» گرفته است. وی تاکید کرده که می‌خواهد مدرک دکترایش را در اعتراض به روش دانشگاه آکسفورد برای پذیرش فرزند رئیس اسبق جمهوری ایران کنار بگذارد و با مدرک فوق لیسانس کار کند. 

شیخ‌الاسلامی از محمد جواد اردلان به عنوان نویسنده پروپوزال برای مهدی هاشمی نام برده است.
موسوی هم در این باره گفته، "مطمئن است ادعای مهدی هاشمی مبنی به «۹ ماه طول کشیدن روند پذیرش» نمی‌تواند درست باشد. ملاقات(مهدی هاشمی با محمد جواد اردلان برای پذیرش در دانشگاه) در هتل "رندالف"(شهر آکسفورد) در محدوده ماه‌های آوریل و می انجام شده است اما زمان ثبت تقاضای پذیرش تاریخی دیگر است و ممکن است در آن دست برده باشند. موسوی گفت که به خاطر مدارک جدید موجود، خواستار انجام تحقیق مجدد از سوی دانشگاه شده است.

به اعتقاد نزدیکان مهدی هاشمی، موسوی سابقه زندان دارد و متهم به دروغ‌گویی است و به همین دلیل نباید سخنان وی علیه مهدی هاشمی مورد توجه قرار گیرد. 

گفتنی است، به دنبال طرح موضوع تقلب مهدی هاشمی در تز دکترای خود، تحقیق درباره این موضوع در آکسفور آغاز شد اما سر پیتر نورت که مسوول تحقیق در باره این پرونده بود، گفت که هیچ سندی که نشان دهد برای نوشته شدن «پروپوزال» مهدی هاشمی به کسی پولی پرداخته شده یافت نشده است.

با این حال افرادی چون موسوی به خاطر اینکه این دانشگاه از مهدی هاشمی امتحان زبان انگلیسی نگرفته و آقای هاشمی این «پروپوزال» را با کمک دیگران نوشته است، اعتراض کرد.

چندی پیش هم روزنامه انگلیسی ساندی تایمز نوشت که مهدی هاشمی حاضر به اظهار نظر در این باره نشده ولی در گذشته اتهامات وارده را تکذیب کرده و گفته است که پذیرش او در این دوره تحصیلی ارتباطی با نسبت فامیلی وی ندارد و او مرتکب تقلب نشده است.


ارسال توسط نیما
آرشیو مطالب
نظر سنجی
نحوه برخورد با سران فتنه ؟

صفحات جانبی
پیوند های روزانه
لوگوی فتنه نیوز

قالب وبلاگ

پیامک عاشقانه