تبلیغات
فتنه نیوز - تضاد سخنان خاتمی با رفتارش
سایت فتنه نیوز افتتاح شد 

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 20 اردیبهشت 1390
رئیس بنیاد باران خانه نشینی امیرمومنان(ع) را علت روی كار آمدن استبداد در جوامع اسلامی دانست و گفت حضرت زهرا برای مقابله با این مسئله از علی(ع) حمایت می كرد.

http://www.fardanews.com/files/fa/news/1387/12/2/32397_946.jpg


به گزارش جهان به نقل از کیهان، محمد خاتمی گفته است: اگر زهرا(س) از علی(ع) حمایت می كند بخاطر این نیست كه شوهر اوست یا بستگی خویشاوندی دارد. او می گوید كه اگر علی(ع) حكومت می كرد، عدل را حاكم می كرد، جایگاه جامعه را بالا می برد، در مقابل بیداد و ستم می ایستاد و مردم را در راه راست و پاك پیش می برد. آنچه زهرا(س) می خواهد چنین حكومتی است و از اینكه نیست، رنج می برد و ملامت می كند كه چرا از آنچه اسلام آورده بود و قرار بود پیروی شود، دوری شد.» 

وی بلافاصله اضافه كرد: «در مورد پیش بینی حاكم شدن استبداد، ابن خلدون ظاهرا اولین كسی است كه این موضوع را بیان كرده است كه ۵۰ سال بعد از رحلت رسول الله(ص)، خلافت اسلامی به پادشاهی موروثی تبدیل شده است.» 

وی افزود: دیدیم كه چه فاجعه ای رخ داد و جامعه اسلامی به چه روزی افتاد. وجود ۳ خلافت درگیر با یكدیگر همزمان در شرق و غرب و شمال جهان اسلام، نشانه بحران مشروعیت بود. 

خاتمی تصریح كرد: «من در كتاب «آیین و اندیشه در دام خودكامگی» سعی كرده ام تا این موضوع را در حد آگاهی اندك و توان متواضع خودم بیان كنم و بارها گفته ام مشكل ما استبدادزدگی تاریخی است كه تا درمان نشود، هر راهی و كاری كه پیشنهاد شود به بیراهه می رود و دشواری ایجاد می كند.» 

در واقع خاتمی در این سخنان، خروج از حاكمیت ولایت را علت افتادن در قهقرا و استبداد تاریخی عنوان كرده است. بنابراین باید از وی پرسید چگونه به بی آبرویی همراهی با دیكتاتورها و فتنه گرانی كه اصل ولایت و رهبری را در آشوب آفرینی سال ۸۸ مورد هدف قرار داده بودند، تن داد و حاضر شد مقابل قانون اساسی، جمهوریت و اسلامیت نظام بایستد و در صفی قرار گیرد كه بقایای سلطنت پهلوی، دیكتاتورهای فرقه منافقین و... نظایر آنها در آن صف ایستاده بودند؟


ارسال توسط نیما
آرشیو مطالب
نظر سنجی
نحوه برخورد با سران فتنه ؟

صفحات جانبی
پیوند های روزانه
لوگوی فتنه نیوز

قالب وبلاگ

پیامک عاشقانه