تبلیغات
فتنه نیوز - منتجب‌نیا: هیچ کس نباید قانون را زیرپا بگذارد
سایت فتنه نیوز افتتاح شد 

بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 3 شهریور 1390
قائم مقام حزب اعتماد ملی، تصریح كرد: اگر قانون را حاكم قرار دهیم، قانونی برخورد كنیم و هیچ كس خودر مافوق قانون قرار ندهد، قانون می تواند ضامن امنیت و آرامش باشد.

http://www.mardomak.org/resizer/phpThumb.php?src=/library/uploads/news/regular/74bbcf2bf3753dda823ffe170a41eb5b.jpg&w=250&h=188&far=C&q=85&zc=C

حجت‌الاسلام والمسلمین رسول منتجب‌نیا در گفت‌وگو با ایسنا،یكی از ضرورت‌های جامعه بشری را وجود امنیت و‌ آرامش روحی –روانی برشمرد و گفت: این امرمورد تاكید روانشناسان، جامعه شناسان و دانشمندان است و به عنوان یك اصل بدیهی و روشن در جوامع امروزی مطرح است.

وی افزود: متاسفانه برخی به این اصل (حفظ آرامش در جامعه) توجه نمی‌كنند، بلكه بالعكس این تز را در ذهن خود دارند كه همیشه در جامعه تنش ایجاد كنند و امنیت روحی و روانی مردم را دست خوش تعرض قرار دهند، گویی به این نتیجه رسیده‌اند كه در فضای آرام نمی‌شود كار كرد و همیشه باید فضای تنش و درگیری حاكم باشد و گاهی شعارهایی می‌دهند كه متناسب با جامعه نیست.

منتجب‌نیا ادامه داد: آنچه می‌تواند موجب پیشرفت جامعه شود و مردم را از حكومت راضی نگه دارد، بوجود آوردن آرامش و آسایش فكری و روانی در جامعه است، اگر این موضوع در حكومت پذیرفته شود آنگاه بسیاری از كارها،‌تبلیغات و برخوردها در زمینه‌های مختلف چه قضایی و امنیتی و چه شهری و شهروندی باید حذف شود، چرا كه می‌توانند با ایجاد ناامنی، بهداشت روانی را خدشه‌دار كنند.

وی با بیان این‌كه "مسوولان نظام باید درباره حفظ آرامش در جامعه مطالعه كرده و آن را به عنوان یك ضرورت بپذیرند" تصریح كرد: یكی از عرصه‌های ضرورت حفظ آرامش و امنیت عرصه سیاسی است.

این فعال سیاسی ادامه داد: ‌برخی فعالیت سیاسی را به معنای خصومت و دشمنی و تخریب چهره‌ها معنا می‌كنند كه اینها تعابیر غلطی است و ما باید در این مورد آموزش ببینیم ور سانه‌ها نیز روی این این مساله كار كنند، در مسائل سیاسی كه طبعا تنش‌زاست، می‌شود به گونه‌ای عمل كرد كه موجب اختلاف و درگیری نشود.

وی تاكید كرد: باید روی این موضوع كار شود و در رسانه‌ها درباره آن صحبت شود تا ریشه ناامنی و تشنج از بین برود.

وی ادامه داد:‌ دستگاه قانونگذاری باید تلاش كند كه قوانین را به گونه‌ای وضع كند كه آرامش روحی و روانی را در جامعه ایجاد كند، مجری قانون نیز باید تلاش كند كه مر قانون اجرا شود و در اجرای آن نیز شتاب نكند و دستگاه قضایی نیز كه اصلی ترین وظیفه آن پیشگیری از جرم است كاری كند كه اساسا جرمی واقع نشود و در برخورد نیز مطابق قانون عمل كند.

وی خاطرنشان كرد: انقلابی بودن یعنی قانونمند بودن و حزب الهی یعنی كسی كه خود را ملزم به قانون بداند و هیچ شخصی نباید به خود اجازه دهد كه قوانین را زیرپا بگذارد و حقوق دیگران را ضایع كند.

منتجب نیا با بیان این‌كه رسانه‌ها باید خود را اصلاح كنند، افزود: نقش رسانه‌ها در آموزش و ترویج آرامش بسیار مهم و موثر است، گاه یكی از عوامل ناامنی روانی در جامعه رسانه‌ها می‌شوند. رسانه‌ها هم در آموزش جامعه و نیز اطلاع رسانی باید به درستی وظیفه خود را انجام دهند.


ارسال توسط نیما
آرشیو مطالب
نظر سنجی
نحوه برخورد با سران فتنه ؟

صفحات جانبی
پیوند های روزانه
لوگوی فتنه نیوز

قالب وبلاگ

پیامک عاشقانه