تبلیغات
فتنه نیوز - لعنت بر هر چه توهم است كه...
سایت فتنه نیوز افتتاح شد 

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 10 خرداد 1390
دروغپردازی و توهم پراكنی انبوه توسط رسانه های مجازی و به ویژه سایت بالاترین صدای اعتراض محمدعلی ابطحی را هم درآورد.


http://files.jonbeshsh.com/Files/Slider/%D8%A8%D9%86-%D8%A8%D8%B3%D8%AA-%D8%AA%D9%88%D9%87%D9%85-%D8%B3%D8%A8%D8%B2.jpg

معاون پارلمان خاتمی در دولت اصلاحات و حامی كروبی در انتخابات سال 88 كه به اعتبار نقش آفرینی در فتنه 88 مدتی را هم در بازداشت به سر برد، در «وب نوشت» خود ضمن تمجید از بالاترین خاطرنشان كرد: سایت بالاترین به دلیل اینكه اخبار سایت ها و وبلاگهای مختلف، توسط كاربران علامت مثبت می گیرند و خبر بالا می شود، یك ابتكار جالبی بود كه به صورت ترمینال همه اخبار را می شد در آن دید. اما این امكان خوب مدتها است كه به نظر می رسد مورد هجوم یك جمع خاص قرار گرفته و نتیجه اش هم این می شود كه مخاطب ها اگر باور كنند كه اینها نظر بالاترین بخش جامعه است، از واقعیت های درون جامعه غافل می شوند.
ابطحی می افزاید: مهمترین اصل برای هر تحلیلگر و جامعه آشنا، این است كه واقعیت ها را ببینند تا بتوانند تحلیل واقعی ارائه كنند. این آفت متاسفانه در بخش سیاسی حوزه نت فراگیرتر از بالاترین است. در مواردی كه فراخوان به لایك كردن و دادن علامت مثبت می شود و یا در موارد فراوانی كه گروهی با داشتن چندین اكانت بالاترین تلاش می كنند یك مطلب را به زور داغ كنند، و یا برعكس تلاش می كنند جلو داغ شدن طبیعی یك مطلب را بگیرند، به فهم و اندیشه مخاطبان بزرگترین توهین را روا می دارند.
معاون خاتمی یادآور شده است: سایت بالاترین معمولاً و در بیشتر اوقات به ارگان یكی از افراطی ترین لایه های سیاسی تبدیل می شود. این آفت بدترین ویروسی است كه در حوزه سیاسی به جان و روح مخاطبان در فضای مجازی رخنه كرده است و بدتر آن كه به دلیل كمبود رسانه های آزاد، تصمیم گیران و تأثیرگذاران سیاسی هم نظرات خود را در مواردی براساس این داده ها ارائه می كنند و فرایند این نظرات با واقعیت های جامعه فاصله زیادی پیدا می كنند.
گفتنی است بسیاری از افراد بازداشت شده در فتنه سبز مكرراً و از جمله در دادگاه اعلام كردند كه فتنه سبز و همراهی آنان با این فتنه در كلیت خود محصول اغوا و توهم زدگی بوده است.
همزمان با تحلیل ابطحی، سایت ضد انقلابی خودنویس كه توسط شماری از عناصر فراری مدیریت می شود، اعلام كرد رسانه های اپوزیسیون و سبز «در وضعیت سرگیجه رسانه ای به سر می برند.»
خودنویس خاطرنشان كرده است: رسانه های دولتی وابسته به كشورهای خارج در جهت حفظ منافع كشورهای متبوع خود برنامه سازی و پخش برنامه می كنند و هرگز نباید از نحوه اداره و یا برنامه های غیرهمسو با مردم و اراده واقعی مردم ایران در آن رسانه ها متعجب بود چرا كه این رسانه ها، رسانه و یا صدای مردم ایران نیست بلكه تنها و تنها به زبان فارسی برنامه اجرا می كند و «تنها» مجریان و مهمانان آنها از بین ایرانیان انتخاب می شوند تا به لحاظ تأثیر روانی بر مخاطب؛ میزان تأثیرگذاری و جذب مخاطب در آنها افزایش یابد و بدین شكل قدرت تأثیر سیاسی دولت متبوعه آن رسانه ها بر حركات سیاسی مردم ایران افزایش یابد. در یك جمله می توان گفت كه این رسانه ها گرچه منابع عظیم مالی و معنوی دولت هایی مانند آمریكا را پشت سر خود دارند اما هرگز كار حرفه ای و بی طرفانه از خود ارائه نمی دهند و به نوعی به دلیل وابستگی مالی و اداری به یك دولت خاص نمی توانند این كار را انجام دهند.
منبع:کیهان


ارسال توسط نیما
آرشیو مطالب
نظر سنجی
نحوه برخورد با سران فتنه ؟

صفحات جانبی
پیوند های روزانه
لوگوی فتنه نیوز

قالب وبلاگ

پیامک عاشقانه